Siatki polietylenowe

Są to siatki ciężkie, które mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Technologia użyta do ich produkcji sprawia, że nie wymagają malowania i są odporne na korozję. Dzięki temu idealnie nadają się do wykorzystania na zewnątrz budynków, m.in. do:budowy zagród dla zwierząt hodowlanych m.in. drobiu, konstruowania kompostowników, budowy podpór dla pnączy, konstrukcji płotów i ogrodzeń, wygradzania placów budowy i wykopów, kontenerów siatkowych, stabilizacja gruntów i inne.

Jedną z wielu zalet tych siatek jest funkcja przeciwwiatrowa. Odpowiedniego typu siatkę można używać jako osłonę balkonów, altan, tarasów oraz innych wysuniętych elementów budynków. Siatki plastikowe ogrodzeniowe są alternatywą dla innych droższych i trudniejszych w utrzymaniu materiałów.

Zastosoawoanie w ogrodnictwie: zapobiegają powstawaniu kopców na trawnikach, wzmacniają system korzeniowy murawy, który bez żadnego problemu i bardzo szybko przenika przez siatkę do gleby, siatka ogrodnicza stanowi skuteczną ochronę przed naziemnymi gryzoniami.